K NOCI KOSTELŮ

V pátek proběhne Noc kostelů. Média poslední dobou chrlí články o různých nabídkách: od slaňování a opékání buřtů až po modlitby, duchovní rozhovory a kulturní programy.

DĚTEM O KOSTELE NA KŘIŽÁKU

„Petře, mohl bys provést jednu školu po kostele na Křižáku?“ Oslovil mne známý hlas v telefonu. Souhlasil jsem, ale pak mi začalo docházet, k čemu jsem se nabídnul. Kostel Nalezení Svatého Kříže na Křížovém vrchu nad Moravskou Třebovou stojí…

DOBRÝ, DOKONALÝ, KRÁSNÝ

Promluva 4. neděle velikonoční A „Ego eimi ho poimen ho kalos – Já jsem dobrý pastýř“ (Jan 10, 11). Schválně jsem se pokusil přepsat tento Kristův výrok řecky, protože v řeckém jazyce má charakteristika „dobrý“ i další významy.

S POUTY SVOBODNĚ

Během jedné z příprav na biřmování dočítali mladí Skutky apoštolské. Již dlouho jsem je nečetl, a proto jsem se velice bavil. Posuďte sami: Naskočíme do děje v moment, kdy apoštol Pavel hájí svou víru před králem Agrippou:

ANDĚLSKÁ DŘINA A VTIP

Je pozdě v noci, jsem již takřka „mrtvý“, ale nedá mi to nepodělit se o jeden postřeh, který jsem nabyl při hlásání evangelia při mešní liturgii, kterou jsem právě slavil.

HORIZONTY

Před týdnem jsem jel autem na otočku do Říma. Vstával jsem velice časně a večer jsem usínal ve „Věčném městě“. Tři dny nato jsem přes noc jel domů.

NA CO VŠECHNO SE DÁ MYSLET PŘI MŠI

Seděl jsem na studentské mši, poslouchal kázání a přemýšlel. Hlavou se mi honilo velice mnoho neodbytných myšlenek.

VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM

Během svého studia pedagogického minima jsem se dostal k zajímavé myšlence, kterou bych chtěl na tomto místě tlumočit a rozvíjet: Jako v naší zkušenosti zakoušíme vždy zkušenost celou, jako v ní „vše souvisí se vším“, takže každý nový poznatek…

PETR PIŤHA

(seminární práce) Úvod Jsem velice potěšen, že mohu na této akademické půdě představit osobnost, které si nesmírně vážím jak po lidské, tak po profesní stránce. Je jí Prof. PhDr. Petr Piťha. Na následujících stránkách představím některá jeho…

NEKROLOG OTCE BOHUMÍRA ČUHELA

V závěru Neděle Božího milosrdenství 1. května 2011 zemřel na svitavské faře otec Bohumír Čuhel. Mám velikou touhu ohlédnout se za touto osobností, kterou jsem mohl letmo poznat.

« novější 1 26 52 77 94 95 96 97 98 99 100 102 starší »